Akcím píšeme jejich vlastní scénáře.

Každá jízda má trochu jiný charakter a rámuje ji jiné téma. To vás provází na každém kilometru. Někdy jsou cesty propojené s akčními příběhy, jindy sáhneme po kreativních výzvách. Naučili jsme se tak například vyšetřovat na stanovištích zločin pomocí pravých kriminalistických technik, osvojili si způsoby přežití v divočině, když jsme prchali před hrozící apokalypsou, nebo prověřili zručnost při objevování zapomenutých řemesel.

Úkoly vedou k novým poznáním.

Úkoly na stanovištích vytváříme tak, aby zapadaly do příběhu a bavily. Již jsme tak pracovali s detektory kovů, stříleli z rozmanitých zbraní od luku přes pistole, pušky až třeba po foukačky. Na vlastní kůži jsme si vyzkoušeli, jak si uprostřed pustiny obstarat pitnou vodu, rozdělat oheň křesadlem nebo jak snímat otisky prstů či odlévat stopy. Praktické úkoly se zpravidla odehrávají pod dohledem zkušených profesionálů. Na příběhově laděných stanovištích pak jezdce mohou překvapit obdivuhodné herecké výkony.

Akce i požitky.

Myslíme i na ty, kteří upřednostní méně akční příběhy. Právě proto vznikla fotografická rallye nebo jednodenní vyjížďka s kulinářským závěrem. Ať je to tedy o adrenalinem nabitém programu, nebo klidnější projížďce, každá jízda přináší silné zážitky, které posouvají naše jezdce dále. A to jak k dalšímu stanovišti, tak v jejich schopnostech.